Úterý, 23 dubna, 2024
aktualne

Hledáte spolehlivého a levného dodavatele zlata?


Nejlevnějšího prodejce zlata v ČR najdete na adrese zlatemince.cz

Prodejnu má v Praze v budově Obecního domu. Ale pozor, prodejna je ve druhém patře! Nikoliv v přízemí.
Abyste nezabloudili, použijte služební vchod (z ulice u Obecního domu) hned vedle výlohy Blanky Matragi a nechejte se vyvézt výtahem do druhého patra.

Za nízké ceny získáte zlato i v Brně, v ikonické cihlové budově Dornych, vedle Vaňkovky.

Právě nízká cena a vysoké skladové zásoby přivádí k tomuto tradičnímu prodejci investičního zlata a stříbra nové zájemce o bezpečné uložení finančních prostředků do drahých kovů.

Že jsou ceny zlatých cihel a zlatých mincí u tohoto prodejce skutečně nejnižší, se můžete přesvědčit na stránce investiční zlato. Ceník v euro je na stránce investičné zlato.

Přízemní cenou zlata se tento prodejce výrazně odlišuje od ostatních nabídek na trhu. Potvrzuje to i jeho umístění na prvním místě loňského srovnání finančních produktů v kategorii prodejců drahých kovů (soutěž pořádá server Finparáda společnosti Scott & Rose).

Co nám říká aktuální cena zlata?

Všimli jste si, že v posledních týdnech atakuje investiční zlato historická maxima? Tento stav však z dlouhodobého hlediska nic neznamená. Za deset let totiž bude žlutý kov ještě výše, za patnáct také, za dvacet také… Přesně tak to tvrdí přední světoví analytici.

Stačí se nad tím zamyslet. Světové zásoby nejsou ani zdaleka nekonečné, přičemž poptávka strmě roste. Zlato se používá v mnoha průmyslových/vědeckých odvětvích, ve velkém jej nakupují státy i bezpočet investorů.

Pokud tedy s nákupem čekáte na jakousi korekci, raději na toto zbytečné časování zapomeňte. Pouze byste se z dlouhodobého hlediska ošidili. Raději si v průběhu roku určete několik okamžiků, během nichž vždy bezpodmínečně přikoupíte zlaté slitky. Tento postup dodržujte po určenou dobu. Jedině tak docílíte opravdu pěkných výsledků.

Zlato je jistota v časech krizí

Kdo z nás tuší, co se v následujících dvaceti letech odehraje? Nikdo. A přesně proto byste měli část majetku držet v bezpečné formě investic – fyzické zlato. To hravě odolává všem ekonomickým krizím, válkám, krachům, měnovým reformám i dalším pohromám. Zároveň vám ho nikdo nevezme, ani kdyby se z nějakého záhadného důvodu vypnul internet.

Zapomeňte na virtuální držení v podobě jakýchsi čísel. Stejně tak se nezajímejte o akcie zlatých firem či bankovní spoření do zlata.

Hlídejte si cenu

Rozhodně nenakupujte u prvního obchodníka, kterého vám ukáže internetový vyhledávač. Raději porovnávejte jednotlivé nabídky a vybírejte si jen ty nejvýhodnější. Proč?

Žádná česká mincovna totiž zlaté slitky/cihličky nevyrábí. Proto se k nám dováží ze zahraničí. Během zdlouhavé dopravy si každý zúčastněný utrhne svůj kus koláče. Jednotliví obchodníci tak mají opravdu rozdílné marže, které se od sebe liší klidně až o 10 %.      

economka Věrka
economka Věrkahttps://www.econom.cz/author/admin/
jsem economka Věrka, která má ráda finance a investování.
pr článek

Další články autora