Úterý, 23 dubna, 2024
aktualne

Od stolku k bytu ve stylu „cozy living“ a jak se obyčejné dřevěné latě staly klíčovou designovou vychytávkou

Od stolku k bytu ve stylu „cozy living“ a jak se obyčejné dřevěné latě staly klíčovou designovou vychytávkou Galerie (16) Zdroj: Miro Pochyba
Co doslova znamená útulné, příjemné a harmonické bydlení? Jak se to podařilo v této novostavbě, kde bydlí mladý pár?

Rozloha: 118 m2, 4 + kk

Krok po kroku jsme dolaďovali harmonický a nápaditý design ve stylu „cozy living“.
– Irena Varjuová, designérka, www.openupdesign.sk

Od stolku k bydlení

„Je to asi osud, ale tento byt jsme zařizovali pro našeho úplně prvního zákazníka,“ říká designérka Irena Varjuová, která se živí nejen jako designérka, ale vlastní i obchod se stylovým nábytkem.

„Před pár lety si koupil u nás stolek a pak se k nám vrátil is dcerou, která se chystala koupit byt v Bratislavě. Můj první návrh a záměr byl zařídit byt v jednoduchém moderním stylu. Dříve v minimalističtějším ladění, ale postupnou komunikací s dcerou našeho zákazníka jsme se dostali k teplejšímu stylu, který bych nazvala „cozy living“ – útulné bydlení.

Pro nás je nejdůležitější, aby se klient cítil doma opravdu pohodlně, a tak jsme rádi pokaždé, když najdeme propojení ve spleti stylů, co se na trhu momentálně nachází. A největším zadostiučiněním naší spolupráce je, že se zde klientce bývá opravdu skvěle,“ s úsměvem dodává designérka Irena.

otevřený prostor kuchyně a obývacího pokoje s francouzskými okny, zařízený ve stylu cozy living, s jednoduchou kuchyní v dřevodekoru a bílé barvě, s jídelní kulatým černým stolem, modrou sedačkou a uzavřeným a otevřeným odkládacím prostorem v okolí televize
Kuchyň s obývacím pokojem propojte alespoň jedním společným prvkem. V tomto případě je to kávová na kuchyňské lince a rovněž i na obývákové sestavě. Pár akcentů v černé uzemnilo a zatraktivnilo prostor.
Latě jako sjednocující prvek

„Když jsem poprvé přišla do této novostavby, byla jsem ohromená obrovskými francouzskými okny, nacházejícími se podél každé vnější stěny. První, co mě napadlo, byla otázka, kam dáme skříně.

Po počátečním sháčení jsme se však s úložným prostorem hravě popasovali, takže úložného prostoru jsme nakonec našli v bytě opravdu dostatek,“ přiznává designérka Irena. Nakonec požadavek ve znění „hodně úložného prostoru“ přišel právě od klientky při zadávání práce.

economka Věrka
economka Věrkahttps://www.econom.cz/author/admin/
jsem economka Věrka, která má ráda finance a investování.
pr článek

Další články autora