Úterý, 23 dubna, 2024
aktualne

Norský Equinor zastavuje obchodování s ruskou ropou

Norská ropná společnost Equinor oznámila, že v reakci na invazi Ruska na Ukrajinu zastavuje obchodování s ruskou ropou. Firma již nebude realizovat žádné obchody ani zajišťovat přepravu ropy a ropných produktů z Ruska. Rozhodnutí Equinoru přichází krátce poté, co firma oznámila, že zahájila proces ukončování projektů v Rusku. TASR o tom informuje na základě zprávy portálu RTTNews.

Koncem února norský koncern uvedl, že představenstvo se rozhodlo zastavit nové investice v Ruské federaci a zahájit proces vystoupení společnosti ze společných podniků v Rusku. Firma působila v Rusku více než 30 let as největší ruskou ropnou firmou Rosněfť uzavřela dohodu o spolupráci v roce 2012.

Norská společnost zároveň dodala, že stále má v zemi určité závazky. Ty vyplývají z kontraktů uzavřených ještě před invazí Ruska na Ukrajinu a nespadají pod sankce uvalené na Moskvu. K nim patří kontrakty podepsané letos v lednu, které se týkají čtyř březnových dodávek ropy. Z nich dvě jsou určeny pro asijské zákazníky, dvě poputují do Norska.

economka Věrka
economka Věrkahttps://www.econom.cz/author/admin/
jsem economka Věrka, která má ráda finance a investování.
pr článek

Další články autora