Úterý, 23 dubna, 2024
aktualne

Chlazení vodní mlhou

Pokud přemýšlíte nad tím, jak efektivně čelit vysokým teplotám během letního období, ideální volbou je jednoznačně vodní mlha. Představuje totiž zdravou alternativu ke klimatizaci, která nezatěžuje organismus a přináší osvěžení zcela přirozenou cestou.

Princip a přínosy vodní mlhy

Ve srovnání s klimatizací, která někdy vyvolává zdravotní potíže, vodní mlha ochlazuje prostředí jemně, a přitom efektivně. Jedná se o systém založený na adiabatickém efektu, kdy se jemně rozstřikuje voda do prostoru, a tím se teplota sníží klidně až o 12 °C. Vodní mlha vedle toho zvyšuje vlhkost a odstraňuje prach či jiné nežádoucí elementy z ovzduší. Výsledkem je čistější a chladnější prostředí, které je příjemné a nezanechává mokré stopy.

Pokud vybíráte vhodný systém, tak zohledněte prvně účel využití. V interiérech jsou žádoucí jemné mlžné trysky urychlující odpařování a minimalizující spotřebu vody, kdežto v exteriérech se používá větší řešení určené přímo pro zahrady, terasy a bazénové oblasti. Spotřeba vody se pohybuje kolem deseti litrů za hodinu, což je ve srovnání s klasickými postřikovači velice ekonomické a úsporné.

Jak vybrat správný druh vodní mlhy?

Vodní mlhy se různí podle typu a místa použití. Vybrat si můžete mezi stabilními systémy napojenými na vysokotlaké potrubí nebo flexibilnějšími alternativami, mezi něž spadají ventilátory s rozprašovačem. Záleží na tom, kde má být vodní mlha použita.

Vodní mlha je tedy příjemné a efektivní řešení, s nímž zlepšíte kvalitu prostředí, kde trávíte čas. Obraťte se na společnost Infocom s.r.o., která na tuzemském trhu působí pod obchodním názvem InfocomTech. Specializuje se na inovativní systémy a adiabatické chlazení. Navrhne vám individuální řešení, které bude vyhovovat vašim potřebám a požadavkům. Jestliže si nevíte rady s výběrem, nechejte si poradit přímo od odborníků z dané společnosti. 

economka Věrka
economka Věrkahttps://www.econom.cz/author/admin/
jsem economka Věrka, která má ráda finance a investování.
pr článek

Další články autora