Úterý, 23 dubna, 2024
aktualne

Aby zhubla, doporučili jí kokain a hodně sexu: Modelka Victoria Secret odhaluje pravdu a kruté požadavky módního průmyslu

Modeling je pro mnohé mladé dívky vysněnou prací. I ve starším věku zvyknou ženy profesionálním modelkám závidět štíhlé postavy a úspěšnou kariéru. Pravda o módním průmyslu ale vůbec není lichotivá …

Jaká je pravda o módním průmyslu?
Bridget Malcolm je bývalá modelka Victoria Secret a na toto období nemá dobré vzpomínky. Nedávno začala o módním průmyslu mluvit zcela otevřeně. Na sociálních sítích zveřejnila video s podprsenkou, kterou měla na módní přehlídce, aby lidé viděli, kolik od té doby přibrala. Má pocit, že nyní je její tělo zdravé, čímž poukázala na velmi kruté požadavky módního průmyslu.

Fanoušci se jí ptali, proč všechno začala přiznávat až teď. Bridget natočila video, ve kterém říká, že potřebovala čas, aby dokázala o svém příběhu i o všem otevřeně mluvit tak, aby jí to opět neublížilo. Měla jen 18 let, když lítala po třech kontinentech, staral se o ni starší muž, vícekrát ji sexuálně napadli.

Tlak na hubnutí je v modelingu obrovský
Tlak na modelky, aby hubli, je v tomto odvětví běžný. Možná jste již slyšeli o modelkách, které odpadly od vyčerpání, jedli vatové tampony. Bridget vzpomíná, že ani v agentuře, pro kterou pracovala, to nebylo jiné.

Vyzývali ji, aby měla hodně sexu, aby zhubla. Neměla tehdy ani 18 let. Jiní jí doporučovali na hubnutí kokain. Trpěla anorexií, ortorexií (fixace na výhradně zdravé stravování), depresemi, úzkostí. Měla problém se socializovat bez alkoholu a snažila se odhalit svou rovnost identitu.

„Bez pití jsem se nedokázala s nikým stýkat. Celkem jsem se spoléhala na Xanax a Ambien, abych přežila noc. A to bylo předtím, než jsem dovršila 18 let, „řekla. Jakmile Bridget Malcolm dovršila 18 let, nezlepšilo se to.

„O osm let později, na 26. narozeniny, jsem se nervově zhroutila a nemohla jsem rok opustit dům bez záchvatů paniky a silné úzkosti. Měl jsem také sebevražedné myšlenky, bylo to hrozné. A to se stalo to před čtyřmi lety, „vysvětlila.

Až po letech se začala cítit dobře
Trvalo velmi dlouho, dokud vyhledala pomoc a dokázala se uzdravit. Pokud by o módním průmyslu začala hovořit dříve, obává se, že by se jí úzkosti a záchvaty paniky vrátili. Už čtyři roky netrpí poruchami příjmu potravy a je dva roky střízlivá. Konečně se cítí silná, zdravá a šťastná.

Myslí si, že módní průmysl se musí změnit, aby dívky a mladé ženy tak netrpěli. Doufá, že právě její hlas tomu pomůže. „Jsem jednou z těch šťastných modelek. Dokázala jsem si z módního průmyslu udělat dlouhou kariéru. Moje zaměstnání by však nemělo zahrnovat týrání, „dokončila …

economka Věrka
economka Věrkahttps://www.econom.cz/author/admin/
jsem economka Věrka, která má ráda finance a investování.
pr článek

Další články autora