Úterý, 23 dubna, 2024
aktualne

Bezpečnostní audit napoví, kde máte mezery

Bezpečnost je ve firmě důležitá, a to ve všech oblastech. Bavíme se o zabezpečení areálů, zpronevěrách peněz i kyberbezpečnosti, která se dávno stala nedílnou součástí každé společnosti. Dbáte u vás na tohle všechno?

Naštěstí existují společnosti, které se starají o vše najednou. Nechte si zpracovat bezpečnostní audit a uvidíte, v jakých oblastech máte slabiny. Pak si samozřejmě můžete nechat navrhnout i řešení. Velice to doporučujeme. Jedná se o jednorázovou investici, která vám pomůže dobře nastavit všechny procesy a zabezpečit se před riziky.

I ty nejmenší firmy se mohou stát cílem

Čím větší firma, tím lépe má obvykle nastavené bezpečnostní procesy. Nepodceňte to ale. I na malou firmu mohou z nějakých důvodů útočit nespokojení zákazníci, konkurence nebo kdokoliv jiný. Své by o tom mohli povídat v Premium Systems, kde takové případy řešili. Jedné logistické společnosti například pomáhali zjistit, kdo na ně ustavičně už dva roky vede anonymní kampaně. Tato osoba poškozovala dobré jméno společnosti a přidělávala vrásky na tváři. Něco takového se přitom může stát každému. Také útoky na webové stránky či IT systémy jsou poměrně běžné. Vyvarujte se jich!

Abyste se cítili bezpečně

Spojte se s odborníky, nechte si udělat audit a zpracovat vnitřní předpisy, které vám pomohou v prevenci. Premium Systems je určitě vhodnou volbou, starají se o spoustu klientů včetně KFC nebo Shopsys. Jsou specialisty na kyberbezpečnost, mají v malíčku zabezpečovací systémy, dokáží osvětlit krádeže, podvody a zpronevěry.

Samostatnou kapitolou je pak whistleblowing. Chcete-li eliminovat nekalé praktiky ve firmě (třeba korupční jednání či sexuální obtěžování na pracovišti) a chránit se před trestním stíháním právnické osoby, měli byste ho řešit. Raději pod dohledem odborníků.

economka Věrka
economka Věrkahttps://www.econom.cz/author/admin/
jsem economka Věrka, která má ráda finance a investování.
pr článek

Další články autora